Splošno zobozdravstvo obsega zdravljenje zob z zobnimi zalivkami, endodontsko zdravljenje zoba oziroma koreninskih kanalov ter zdravljenje preobčutljivosti zoba oziroma zobnega vratu. Vzroki za zdravljenje zoba z zobnimi zalivkami so: zobna gniloba ali karies, obraba ali poškodba. Zalivke so lahko direktne, katere naredi zobozdravnik v ustih pacienta ali pa indirektne, katere naredi zobotehnik v svojem laboratoriju, zobozdravnik pa jih nato cementira na prepariranih zobeh. Indirektne zalivke (inleji, onleji, overleji, endokrone) so v primerjavi z direktnimi zalivkami natančnejše, stabilnejše, imajo popolno anatomijo zoba oziroma izgled, daljšo življenjsko dobo in omogočajo večjo trdnost zoba.
V primeru, da je zaradi obsežne zobne gnilobe, obrabe ali poškodbe akutno ali kronično nepopravljivo vnet zobni živec, je potrebno endodontsko zdravljenje zoba oziroma koreninskih kanalov. Če je zobna krona poškodovana, jo je potrebno pred zdravljenjem dograditi s kompozitnim materialom za zobne zalivke. Prognoza zdravljenja je odvisna od različnih dejavnikov, predvsem pa od anatomije in stopnje okužbe koreninskega kanala ter od zdravstvenega stanja pacienta.
V primeru preobčutljivosti zoba oziroma zobnega vratu, kar pomeni, da je zob občutljiv samo v času hladnega dražljaja, je potrebna samo impregnacija zoba s posebnimi preparati na osnovi fluorida, kalcija in fosfata ali pa na osnovi smole.